Bioskalpelis

Mažoji odos chirurgija

Įvairaus diskomforto ir ne tik estetinių nepatogumų daugeliui žmonių  kelia ant kūno atsiradę odos ar poodžio dariniai. Iš jų dažniausiai pasitaiko: kondilomų, papilomų, karpų, lipomų ir kt. Kas trečias žmogus turi įaugusį nagą. Daugelis žmonių, turinčių šių odos pažeidimų, atidėlioja vizitą pas gydytoją, baimindamiesi skausmo, kraujavimo ar kitų šalutinių poveikių. Juos jau galime nuraminti.

Dabartiniu metu šalinant odos ir poodžio darinius  pažangiausiose klinikose naudojamas audinius tausojantis bioskalpelis, kurį.

sukūrė Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai. Šiame mikroskalpelyje panaudotos femtosekundinio lazerios ir dviejų fotonų fluorescencinės mikroskopijos technologijos. Bioskalpelis prasiskverbia audiniuose į 250 mikronų (mikrometrų)  gylį ir dirba labai preciziškai, todėl juo galima pašalinti pavienes patologinių darinių ląsteles (pvz., navikines ar kt.), o sveikosios ląstelės išsaugomos nepažeistos. Bioskalpeliu atliekamos gydomosios manipuliacijos ne tik labai efektyvios, bet ir saugios, beveik netraumuoja aplinkinių sveikųjų audinių, praktiškai nelieka pooperacinių žymių (randų).

Iki šiol chirurginėje praktikoje naudoti lazeriniai skalpeliai turi įvairių trūkumų. Pavyzdžiui, jie naudoja daug energijos, todėl  įkaitina ir žaloja aplinkinius sveikuosius audinius,  gali sukelti jų uždegimą, skatinti didesnių randų susiformavimą.

Femtosekundinis bioskalpelis pasižymi daug didesniu preciziškumu ir tikslumu, veikia “tiesiai į taikinį” – patologinį darinį. Jis efektyviai naudojams operuojant tas kūno vietas, kur reikalingas ypatingas tikslumas – galvos smegenis, balso stygas, kosmetinėje plastinėje chirurgijoje  ir kt.

Mažoji odos chirurgija

Įvairaus diskomforto ir ne tik estetinių nepatogumų daugeliui žmonių kelia ant kūno atsiradę odos ar poodžio dariniai. Iš jų dažniausiai pasitaiko: kondilomų, papilomų, karpų, lipomų ir kt. Kas trečias žmogus turi įaugusį nagą. Daugelis žmonių, turinčių šių odos pažeidimų, atidėlioja vizitą pas gydytoją, baimindamiesi skausmo, kraujavimo ar kitų šalutinių poveikių. Juos jau galime nuraminti.

Dabartiniu metu šalinant odos ir poodžio darinius pažangiausiose klinikose naudojamas audinius tausojantis bioskalpelis, kurį.

sukūrė Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai. Šiame mikroskalpelyje panaudotos femtosekundinio lazerios ir dviejų fotonų fluorescencinės mikroskopijos technologijos. Bioskalpelis prasiskverbia audiniuose į 250 mikronų (mikrometrų) gylį ir dirba labai preciziškai, todėl juo galima pašalinti pavienes patologinių darinių ląsteles (pvz., navikines ar kt.), o sveikosios ląstelės išsaugomos nepažeistos. Bioskalpeliu atliekamos gydomosios manipuliacijos ne tik labai efektyvios, bet ir saugios, beveik netraumuoja aplinkinių sveikųjų audinių, praktiškai nelieka pooperacinių žymių (randų).

Iki šiol chirurginėje praktikoje naudoti lazeriniai skalpeliai turi įvairių trūkumų. Pavyzdžiui, jie naudoja daug energijos, todėl įkaitina ir žaloja aplinkinius sveikuosius audinius, gali sukelti jų uždegimą, skatinti didesnių randų susiformavimą.

Femtosekundinis bioskalpelis pasižymi daug didesniu preciziškumu ir tikslumu, veikia “tiesiai į taikinį” – patologinį darinį. Jis efektyviai naudojams operuojant tas kūno vietas, kur reikalingas ypatingas tikslumas – galvos smegenis, balso stygas, kosmetinėje plastinėje chirurgijoje ir kt.

Posted in Jonas Kastys.