Homeopatija onkologijoje

Homeopatija padeda gydyti vėžį

Homeopatiniai gydymo metodai ir priemonės plačiai taikomi daugelyje terapinių sričių. Kokia šio, beveik 200 metų gyvuojančio, gydymo būdo reikšmė ir vieta labia jautrioje ir delikačioje srityje - onkologijos praktikoje?

Daugeliui vėžiu sergančių žmonių, taip pat ir jų gydytojų, kyla natūralus klausimas: ar homeopatiniai vaistai gali būti vartojami kaip pagrindinis, bazinis, navikinių ligų gydymas? O gal jie skirtini tik kartu su chemoterapija ar spinduliniu gydymu?

Moksliniai tyrimai pateikia vienareikšmį atsakymą: kaip bazinis gydymas, homeopatinė terapija klinikinėje onkologijoje netaikoma. Kitaip sakant, vėžio tik homeopatiniais vaistais neturėtume gydyti. Vieni homeopatai onkologinių ligonių negydo. Tai esminis principas. Jei ligonį reikia operuoti, skirti chemoterapiją ar spindulinį gydymą, būtent šie įrodyto veiksmingumo gydymo metodai ir turėtų būti taikomi, homeopatija jų negali pakeisti, atstoti.

Vis dėlto homeopatija gali atlikti gan reikšmingą vaidmenį ir onkologijoje. Moksliniais kilinikiniais tyrimais įrodyta, kad homeopatiniai vaistai gali:

  • palengvinti, sušvelninti šalutinį antinavikinių vaistų ir spindulinės terapijos poveikį, nepageidaujamus varginančius efektus;
  • pagerinti bendrą paciento būklę;
  • pataisyti netgi iš pažiūros beviltiškų ligonių savijautą.

Homeopatiniai preparatai onkologijos praktikoje  sėkmingai taikomi priešoperaciniu periodu (rengiant ligonį operacijai), reabilitacijos proceso metu ir daugeliu kitų atvejų. Homeopatijai, kaip terapijos metodui, kai kada tenka išties nemažas vaidmuo gydant vėžiu sergančius žmones.

Plačios galimybės pasireikšti homeopatijai atsiveria onkologinių ligonių reabilitacijos metu, po chemo- ir aktinoterapijos (spindulinio gydymo). Vis dėlto reikia įsidėmėti, kad homeopatiniai vaistai vėžio negydo – jais, visų pirma, sustiprinamas reabilitacijos metodų efektyvumas ir todėl pasiekiama geresnių atokiųjų rezultatų.

Homeopatiniai vaistai nepasižymi citostatiniu ar citotoksiniu poveikiais, todėl tiesioginio antinavikinio efekto jie neturi. Geriausiai ji veikia, jei skiriami kartu su priešvėžiniais vaistais ir jonizuojamaisiais spinduliais:

  • pagerina bendrą ligonio būklę;
  • padeda palaikyti imunitetą ir kraujodarą, saugo nuo imuno- ir mielosupresijos (tai ypač aktualu pacientams, gydomiems chemopreparatais ir spinduliais);
  • veikia pozityviai simptomiškai (sumažina skausmą, pykinimą, silpnumą, pagerina apetitą, nuotaiką ir kt.).

Homeopatinių vaistų, taikomų onkologijos praktikoje, pasirinkimas nemažas. Vieni aktyviausių - neseniai sukurti injekciniai preparatai, pagaminti  iš baltosios omelijos, taip pat imunogenezėje dalyvaujančių organų audinių ekstraktai – vadinamieji organopreparatai.

Posted in Jonas Kastys.