Koronavirusas: būtina žinoti

Koronavirusas – tai virusas, kuris gali pasireikšti karščiavimu, sausu kosuliu, dusuliu, abipusiu plaučių uždegimu. Koronaviruso simptomai labai panašūs į gripo, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, virusas perduodamas nuo žmogaus žmogui. Svarbu žinoti, kad šios ligos simptomai gali pasireikšti ne iš karto (pavyzdžiui, 14 dienų grįžus iš kelionės).

Koronaviruso profilaktika:

plauti rankas vandeniu ir muilu arba trinti rankas alkoholine ar kita dezinfekcine rankų priemone;
– kosėti ir čiaudėti į nosinaitę ar alkūnę;
– vengti kontakto su asmeniu, kurio simptomai panašus į peršalimo ar gripo;
– gerai išvirti kiaušinius ir mėsą;
– vengti kontakto su laukiniais gyvūnais be asmens apsaugos priemonių;
– susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, o ypač nevykti į miestus, kuriuose paskelbtas karantinas arba pranešta apie susirgimų atvejus (Kiniją, Taivaną, Tailandą, Australiją, Malaiziją, Singapūrą, Prancūziją, Japoniją, Pietų Korėją, JAV, Vietnamą, Kanadą ir Nepalą).

Atsargumo priemonės

– asmenims, kuriems pasireiškė į gripą panašūs simptomai, draudžiama vykti į gydymo įstaigas, o kuo skubiau kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112;
– asmenys, pasiskiepiję nuo gripo ir jaučiantys gripo simptomus, turėtų nedelsiant kreiptis nurodytais pagalbos telefonais;
– kreipiantis telefonu reikėtų informuoti specialistus apie pasireiškusius simptomus, buvusias keliones bei vykdyti tolimesnius gydytojų nurodymus, o kelionės orlaiviu metu – informuoti lėktuvo įgulą.

 LR Sveikatos apsaugos ministerijos informacija:

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas